Wilsonart Traceless™ 15508 Pewter Velvet | 31 Finish | 590 Compact HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
15508-31-590C1
Pewter Velvet is a cool, elegant grey in Wilsonart's Traceless™ with a unique fingerprint resistant technology.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 15508-31-590 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 590 Compact HPL: 1" |
| Finish | 31 Traceless™ |
| Pattern Name | Pewter Velvet |
| Design | Solids |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |