Wilsonart Traceless™ 15512 Designer White Velvet | 31 Finish + Film | 138 Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
15512-F31-138C1
Designer White Velvet is a bright white solid color in Wilsonart's Traceless™, a unique fingerprint resistant technology.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 138 Traceless™ HPL |
| Finish | 31 Traceless™ + Film |
| Color Temperature | Neutral |
| Pattern # | 15512 |
| Pattern Name | Designer White Velvet |
| Design | Solids |
| Color Family | White |
| Length | 96" |
| Width | 48" |