Wilsonart 1573 Frosty White | 60 Matte Finish | 107 Standard HPL | 48"W x 144"L
Only 0 left
SKU
1573-60-107C3
Solid white color laminate design.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 15736010748144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 144" |
| Product Type | 107 Standard |
| Finish | 60 Matte |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | 1573 |
| Pattern Name | Frosty White |
| Design | Solids |
| Color Family | White |
| Length | 144" |
| Width | 48" |