Wilsonart 1595 Black | 88 Sculpted Wood Finish | 160 Solicor™ HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
1595-88-160C1
Solid black color laminate design.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" W x 96" L |
| Product Type | 160 SOLICOR™ |
| Finish | 88 Sculpted Wood |
| Pattern Name | Black |
| Design | Solids |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |