Wilsonart 4811K Silicon EV | 01 High Gloss Finish | 335 Vertical HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
4811K-1-335C1
A small scale fiber design. This laminate design has a light taupe background with hints of grey, covered with a layer of small light beige fibers.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" W x 96" L |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 01 High Gloss |
| Pattern Name | Silicon EV |
| Design | Fibers |
| Color Family | Neutral |
| Length | 96" |
| Width | 48" |