Wilsonart 4844 Loden Zephyr | 60 Matte Finish | 335 Vertical High Wear HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
4844HW-60-335C1
A khaki base laminate design merged with a fine warm grey stipple create a small scale pattern with subtle texture.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Loden Zephyr |
| Design | Patterns |
| Color Family | Green |
| Length | 96" |
| Width | 48" |