Wilsonart 4880 Carbon Mesh | 38 Fine Velvet Finish + Film | 335 Vertical HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
4880-F38-335C1
A small scale grid style laminate design pattern created by a weave of charcoal and carbon grey.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 38 Fine Velvet + Film |
| Pattern Name | Carbon Mesh |
| Design | Fibers |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |