Wilsonart 4883 Sable Soapstone | 38 Fine Velvet Finish | 107 Standard HPL | 60" x 96"
Only 0 left
SKU
4883-38-107D1
A soapstone laminate design in a mix of taupe, grey, and clay with black accents. Approximate Design Repeat Length*: 43" Approximate Design Repeat Width*: 24"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 96" |
| Product Type | 107 Standard |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Sable Soapstone |
| Design | Stones |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 60" |