Wilsonart 4886 Pearl Soapstone | 38 Fine Velvet Finish | 335 Vertical HPL | 60" x 96"
Only 0 left
SKU
4886-38-335D1
A soapstone laminate design in a mix of light greys with dark grey accents and light grey highlights. Approximate Design Repeat Length*: 43" Approximate Design Repeat Width*: 24" This pattern is also available in Solicor and Solicor Compact.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Pearl Soapstone |
| Design | Stones |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 60" |