Wilsonart 4925K Calcutta Marble | 07 Textured Gloss Finish | 607 Fire Rated Standard HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
4925K-7-607C1
A classic, large scale Italian marble laminate design. The grey and taupe vein structure are large scale and angular and comprise the signature feature of this marble. This pattern is also available in Solicor. Approximate Design Repeat Width*: 60" Approximate Design Repeat Length*: 49"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 607 Fire Rated Standard |
| Finish | 07 Textured Gloss |
| Pattern Name | Calcutta Marble |
| Design | Stones |
| Color Family | White |
| Length | 96" |
| Width | 48" |