Wilsonart 4929K Bordeaux Juparana | 52 Quarry Finish | 350 Postform HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
4929K-52-350C1
A medium scaled granite laminate design with movement and contrast. Comprised of aubergine and beige with accents of brown and dark grey. Approximate Design Repeat Length*: 51" Approximate Design Repeat Width*: 25.5"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 52 Quarry |
| Pattern Name | Bordeaux Juparana |
| Design | Stones |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |