Wilsonart 4951K Breccia | 22 Antique Finish | 350 Postform HPL | 30" x 120"
Only 0 left
SKU
4951K-22-350A2
A large scale marble featuring various broken fragments of warm grey, soft black, and brown minerals laminate design accented with white quartz and white diagonal veining. Approximate Design Repeat Width*: 60" Approximate Design Repeat Length*: 51"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. 30" wide sheets may need to be ordered in increments of (2). If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 30" x 120" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 22 Antique |
| Pattern Name | Breccia |
| Design | Stones |
| Color Family | Brown |
| Length | 120" |
| Width | 30" |