Wilsonart 4971K Bronzite | 52 Quarry Finish | 335 Vertical HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
4971K-52-335C1
Brazilian granite laminate design countertop featuring large-scale diagonal veining in deep chocolate brown with finer veining in cool grey. Approximate Design Repeat Width*: 60" Approximate Design Repeat Length*: 49"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 52 Quarry |
| Pattern Name | Bronzite |
| Design | Stones |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |