Wilsonart 4996 High Rise | 60 Matte Finish | 335 Vertical HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
4996-60-335D3
High Rise is a sophisticated linear abstract in hushed neutrals of beige, grey, and white. Approximate Design Repeat Width*: 30" Approximate Design Repeat Length*: 36.6"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | High Rise |
| Design | Patterns |
| Color Family | White |
| Length | 144" |
| Width | 60" |