Wilsonart 5012 Magnolia | 60 Matte Finish | 669 Fire Rated Postform HPL | 1/4" x 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
5012-60-669D3
Magnolia is a white neutral abstract in a soft crossweave pattern offering overall color and extraordinary dimension. Approximate Design Repeat Width*: 49" Approximate Design Repeat Length*: 39.2"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
1-Sheet Minimum
| Manufacturer SKU | 5012-60-669 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 669 Fire Rated 1/4" Compact Laminate |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern # | 5012 |
| Pattern Name | Magnolia |
| Design | Patterns |
| Color Family | White |
| Length | 144" |
| Width | 60" |