Wilsonart 5012K Magnolia | 19 Leno Weave Finish | 350 Postform HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
5012K-19-350D3
Magnolia is a white neutral abstract in a soft crossweave pattern offering overall color and extraordinary dimension. Approximate Design Repeat Width*: 49" Approximate Design Repeat Length*: 39.2"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 19 Leno Weave |
| Pattern Name | Magnolia |
| Design | Patterns |
| Color Family | White |
| Length | 144" |
| Width | 60" |