Wilsonart 5024 Blackbird | 60 Matte Finish | 568 Compact HPL | 1/2" x 60" x 96"
Only 0 left
SKU
5024-60-568D1
Blackbird is a charcoal black abstract in a soft crossweave pattern offering overall color and up-close interest.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" W x 96" L |
| Product Type | 568 Compact HPL: 1/2" |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Blackbird |
| Design | Patterns |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 60" |