Wilsonart 5028K Sombra | 07 Textured Gloss Finish | 350 Postform HPL | 48" x 144"
Only 0 left
SKU
5028K-7-350C3
Sombra is a Brazilian Arabescto dimensional marble with large scale movement in deep blacks and shadows of grey.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 07 Textured Gloss |
| Pattern Name | Sombra |
| Design | Patterns |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 144" |
| Width | 48" |