Wilsonart 5033 Handspun Pearl | 07 Textured Gloss Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
5033K-7-335C1
Handspun Pearl is an allover small-scale abstract design reminiscent of handwoven plain weave textiles in a subtle range of light warm neutral colors with a smooth textured finish.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
8-Sheet Minimum order
| Manufacturer SKU | 5033K-07-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 07 Textured Gloss |
| Pattern # | 5033 |
| Pattern Name | Handspun Pearl |
| Design | Fibers |
| Color Family | Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |