Wilsonart 5036 Handspun Chestnut | 38 Fine Velvet Texture | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
5036-38-335C1
Handspun Chestnut brown is a small-scale abstract design suggestive of handwoven plain weave textiles in deep range of brown with a smooth textured finish.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | 5036 |
| Pattern Name | Handspun Chestnut |
| Design | Solids |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 36" |