Wilsonart 5045K Ice Mist | 01 High Gloss Finish | 350 Postform HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
5045K-1-350C1
Ice Mist is a directional cool white marble with unique veining features interweaving the surface in colors of bright white, navy, and brown.
This laminate is 48" wide and 96" long postform HPL with a high gloss finish.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 5045K-01-350 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 350 Postform |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 01 High Gloss |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | 5045K |
| Pattern Name | Ice Mist |
| Design | Stones |
| Color Family | White |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |