Wilsonart 7040 Figured Mahogany | 60 Matte Finish | 335 Vertical HPL | 48" x 120"
Only 0 left
SKU
7040-60-335C2
A mahogany laminate design in traditional red. Large scale movement in grain from the exaggerated cathedrals and undulating straight grain.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 120" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 60 Matte |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern Name | Figured Mahogany |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 120" |
| Width | 48" |