Wilsonart 7040K Figured Mahogany | 07 Textured Gloss Finish | 350 Postform HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
7040K-7-350D3
A mahogany laminate design in traditional red. Large scale movement in grain from the exaggerated cathedrals and undulating straight grain.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 07 Textured Gloss |
| Pattern Name | Figured Mahogany |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |