Wilsonart 7110K Montana Walnut | 78 Fine Grain Finish | 350 Postform HPL | 36" x 96"
Only 0 left
SKU
7110K-78-350B1
A traditional black walnut laminate design. Overall color is brown with sienna and golden undertones. Graining is dark brown with full cathedrals.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 36" x 96" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 78 Fine Grain |
| Pattern Name | Montana Walnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 36" |