Wilsonart 7122K Empire Mahogany | 07 Textured Gloss Finish | Crossgrain 335 Vertical HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
7122KX-7-335C1
A reddish-brown mahogany laminate design. The rich red coloration is accented by the pronounced black graining with full cathedrals.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
8-Sheet minimum
| Manufacturer SKU | 7122KX-07-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 07 Textured Gloss |
| Pattern Name | Empire Mahogany |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Red |
| Length | 96" |
| Width | 48" |