Wilsonart 7209 Nepal Teak | 60 Matte Finish | 350 Postform HPL | 48" x 144"
Only 0 left
SKU
7209-60-350C3
A teak laminate design in a natural coloration. Overall color is a caramel-brown with golden undertones and dark brown graining with full cathedrals.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Nepal Teak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 48" |