Wilsonart 7850 Beigewood | 60 Matte Finish | 107 Standard HPL | 60" x 96"
Only 0 left
SKU
7850-60-107D1
A rotary cut oak laminate design. Overall color is beige with lavender and yellow undertones and light tan graining.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 96" |
| Product Type | 107 Standard |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Beigewood |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Yellow / Gold |
| Length | 96" |
| Width | 60" |