Wilsonart 7885 English Oak | 78 Finegrain Finish | 107 Standard HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
7885K-78-107D3
A quartersawn oak laminate design with large cathedrals and graining. Overall color is medium brown with black ticking.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 107 Standard |
| Finish | 78 Fine Grain |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | 7885 |
| Pattern Name | English Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |