Wilsonart 7909K Fusion Maple | 78 Fine Grain Finish | 335 Vertical HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
7909K-78-335D3
A maple laminate design with cathedrals and slight anigre. Overall color is a soft natural blond with slight pink and green undertones.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 78 Fine Grain |
| Pattern Name | Fusion Maple |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Yellow / Gold |
| Length | 144" |
| Width | 60" |