Wilsonart 7924K Biltmore Cherry | 07 Textured Gloss Finish + Film | 107 Standard HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
7924K-F7-107D3
A reddish brown cherry laminate design with subtle contrast and color play throughout. The grain structure has slight planking, straight grains and narrow full cathedrals.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 107 Standard |
| Finish | 07 Textured Gloss + Film |
| Pattern Name | Biltmore Cherry |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Length | 144" |
| Width | 60" |