Wilsonart 7925 Monticello Maple | 60 Matte Finish | 607 Fire Rated Standard HPL | 48" x 120"
Only 0 left
SKU
7925-60-607C2
A classic maple laminate design in a honey-tone. Graining is very subtle and straight with slight anigre movement throughout.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 120" |
| Product Type | 607 Fire Rated Standard |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Monticello Maple |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Length | 120" |
| Width | 48" |