Wilsonart 7925K Monticello Maple | 01 High Gloss Finish + Film | 350 Postform HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
7925K-F1-350D3
A classic maple laminate design in a honey-tone. Graining is very subtle and straight with slight anigre movement throughout.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 01 High Gloss + Film |
| Pattern Name | Monticello Maple |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Length | 144" |
| Width | 60" |