Wilsonart 7928 Castle Oak | 38 Fine Velvet Finish | 335 Vertical HPL | 48" x 144"
Only 0 left
SKU
7928-38-335C3
A relatively straight-grained oak laminate design with some partial, half cathedrals and subtle planking. Overall color is natural with very subtle undertones of red, yellow and green.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 144" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Castle Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Length | 144" |
| Width | 48" |