Wilsonart 7935 Shaker Cherry | 38 Fine Velvet Finish | 605 Fire Rated Postform HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
7935-38-605C1
A straight-grain cherry laminate design with subtle planking and small pin knots throughout. Overall color is a light chocolate brown with brown black graining.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
2 Sheet Minimum
| Manufacturer SKU | 7935-38-605C1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 605 Fire Rated Postform |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Shaker Cherry |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |