Wilsonart 7935K Shaker Cherry | 12 Softgrain Finish | 335 Vertical HPL | 48" x 96"
Only 0 left
SKU
7935K-12-335C1
A straight-grain cherry laminate design with subtle planking and small pin knots throughout. Overall color is a light chocolate brown with brown black graining.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 12 Softgrain |
| Pattern Name | Shaker Cherry |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |