Wilsonart 7936K Williamsburg Cherry | 07 Textured Gloss Finish | 335 Vertical HPL | 60" x 96"
Only 0 left
SKU
7936K-7-335D1
A traditional cherry laminate design with a pronounced grain structure consisting of areas of straight grains and full cathedrals. Overall color is reddish-brown with black graining.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 96" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 07 Textured Gloss |
| Pattern Name | Williamsburg Cherry |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 60" |