Wilsonart 7938 New Age Oak | 38 Fine Velvet Finish | 107 Standard HPL | 30" x 120"
Only 0 left
SKU
7938-38-107A2
A refined and subtle light brown low contrast oak laminate design. Its soft close-grain structure consists of fine lines and feathery cathedrals.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. 30" wide sheets may need to be ordered in increments of (2). If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 30" x 120" |
| Product Type | 107 Standard |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | New Age Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Yellow / Gold |
| Length | 120" |
| Width | 30" |