Wilsonart 7941 Tan Echo | 60 Matte Finish | 350 Postform High Wear HPL | 60" x 144"
Only 0 left
SKU
7941HW-60-350D3
A reconstituted wood laminate design. Thin, alternating stripes in organic amber tones create this layered, composite-wood look.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Tan Echo |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Yellow / Gold |
| Length | 144" |
| Width | 60" |