Wilsonart 7941K Tan Echo | 18 Linearity Finish | 350 Postform HPL | 36" x 96"
Only 0 left
SKU
7941K-18-350B1
A reconstituted wood laminate design. Thin, alternating stripes in organic amber tones create this layered, composite-wood look.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 36" x 96" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 18 Linearity |
| Pattern Name | Tan Echo |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Yellow / Gold |
| Length | 96" |
| Width | 36" |