Wilsonart 7943 Colombian Walnut | 38 Fine Velvet Finish | 350 Postform HPL | 48" x 144"
Only 0 left
SKU
7943-38-350C3
A relatively straight-grained walnut laminate design from Colombia with subtle planking and cathedrals. Overall color is a rich brown with brown-black graining.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 144" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Colombian Walnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 48" |