Wilsonart 7944 Madagascar | 38 Fine Velvet Finish | 350 Postform HPL | 48" x 120"
Only 0 left
SKU
7944-38-350C2
An African Zebrawood laminate design. Overall color is black with grey and white bands of straight graining. Hints of red and green peek through.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 48" x 120" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern Name | Madagascar |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 120" |
| Width | 48" |