Wilsonart 7944 Madagascar | 60 Matte Finish + Film | 568 Compact HPL | 1/2" x 60" x 120"
Only 0 left
SKU
7944-F60-568D2
An African Zebrawood laminate design. Overall color is black with grey and white bands of straight graining. Hints of red and green peek through.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" W x 120" L |
| Product Type | 568 Compact HPL: 1/2" |
| Finish | 60 Matte + Film |
| Pattern Name | Madagascar |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 120" |
| Width | 60" |