Wilsonart 7945K Xanadu | 18 Linearity Finish | 350 Postform HPL | 30" x 120"
Only 0 left
SKU
7945K-18-350A2
A thinly striped (impressionistic) faux wood laminate design. Alternating bands of chocolate brown, dark red, black and metallic bronze come together to create this fantasy wood look.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. 30" wide sheets may need to be ordered in increments of (2). If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 30" x 120" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 18 Linearity |
| Pattern Name | Xanadu |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 120" |
| Width | 30" |