Wilsonart 7965 Walnut Heights | 60 Matte Finish | 569 Compact Laminate | 1/4"H x 60"W x 96"L
Only 0 left
SKU
7965-60-569D1
A relatively straight-grain Walnut laminate design with some partial cathedrals. Overall color is a medium brown. Approximate Design Repeat Width*: 29" Approximate Design Repeat Length*: 51"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 7965-60-569 60 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 96" |
| Product Type | 569 Compact HPL: 1/4" |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Walnut Heights |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 60" |