Wilsonart 7968K Loft Oak | 12 Softgrain Finish | 335 Vertical HPL | 60" x 120"
Only 0 left
SKU
7968K-12-335D2
A straight grained Oak laminate design that has color play from mid to light-toned brown which can mimic a look of subtle planking.Approximate Design Repeat Width*: 60" Approximate Design Repeat Length*: 51"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Brand | Wilsonart |
|---|---|
| Size | 60" x 120" |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 12 Softgrain |
| Pattern Name | Loft Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 120" |
| Width | 60" |