Wilsonart Lujo® 7991 Neo Walnut | 60 Matte Finish | 669 Fire Rated Postform HPL | 1/4" x 60" x 144"
Only 0 left
SKU
7991-60-669D3
This small scale reconstituted walnut has a fine texture and consistent straight grain. The versatile coloration has light amber features, medium auburn tones and dark brown undertones.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 7991-60-669 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 144" |
| Product Type | 669 Fire Rated 1/4" Compact Laminate |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | NeoWalnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |