Wilsonart 8203 Silver Oak Ply | 60 Matte Finish | 569 Compact HPL | 1/4" x 48" x 96"
Only 0 left
SKU
8203-60-569C1
Silver Oak Ply has the industrial beauty of a plywood edge in variegated tones of cool silver oak. This pattern is also available in Solicor and Solicor Compact. Approximate Design Repeat Width*: 60" Approximate Design Repeat Length*: 51"
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 8203-60-569 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Product Type | 569 Compact HPL: 1/4" |
| Finish | 60 Matte |
| Pattern Name | Silver Oak Ply |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Black / Grey |
| Length | 96" |
| Width | 48" |