Wilsonart Lujo® 8233K Akira | 05 Timbergrain Finish | 350 Postform HPL | 36" x 96"
Only 0 left
SKU
8233K-5-350B1
Akira is a subtle white oak design with straight grain and partial cathedrals with light neutral and cream colored highlights.
! SPECIAL ORDER Non-standard option. If not in stock locally allow approximately a 2-week lead time for delivery. 24-hour window to cancel special order laminate.
| Manufacturer SKU | 8233K-05-350 36 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 36" x 96" |
| Product Type | 350 Postform |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Pattern Name | Akira |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Neutral |
| Length | 96" |
| Width | 36" |