Wilsonart 8239 Cenizo Cherry | 38 Fine Velvet Texture Finish | 335 Vertical HPL | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
8239-38-335C1
Cenizo Cherry is a quarter sawn cherry woodgrain design in a range of warm grey shades.
| Manufacturer SKU | 8239-38-335 48 X 096 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Pattern # | 8239 |
| Pattern Name | Cenizo Cherry |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Group | 1 |