Wilsonart Lujo® 8253K Sierra Walnut | 05 Timbergrain Finish | 335 Vertical HPL | 60"W x 144"L
Only 0 left
SKU
8253K-05-335D3
Sierra Walnut is a sophisticated Walnut balanced with a mix of partial cathedrals and straight grain. A brown with a hint of golden undertones.
This laminate is 60" wide and 144" long vertical HPL with a timbergrain finish.
| Manufacturer SKU | 8253K-05-335 60 X 144 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 144" |
| Grade | 335 Vertical |
| Product Type | 335 Vertical |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | 8253K |
| Pattern Name | Sierra Walnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Length | 144" |
| Width | 60" |
| Group | 2 |